W miękkiej wodzie łatwiej rozpuszczają się różne związki zawarte w warzywach, mięsie podnosząc walory smakowe potraw. Sprawia, że łatwiej rozpuszczają się w niej detergenty używane do mycia lub prania, przez co zużywamy ich znacznie mniej. Pranie jest mięciutkie, pachnące, a naczynia lśniące.
Twarda woda zawiera związki wapnia i magnezy, które pod wpływem temperatury wytrącają się w postaci kamienia osadzającego się na grzałkach i naczyniach. Niestety niekorzystnie wpływa to na ich żywotność, znacznie ją skracając. Kamień powoduje także większe zużycie energii, środków myjących lub piorących narażając nas na dodatkowe koszty.
Możemy temu przeciwdziałać montując na kranach, prysznicach, pralkach różnego rodzaju filtry. Jest to rozwiązanie połowiczne i nie zawsze skuteczne. Najlepiej zastosować filtry z odwróconą osmozą, które mają największą skuteczność. Warunki te spełnia centralny zmiękczacz wody. Zamontowany na zaworze przyłączeniowym wody da nam miękką wodę w całym domu lub mieszkaniu.
ostatnie komentarze